fotoblogi

Eesti korvpallikoondis pakkus Valgevene vastu paljude jaoks ootamatu elamuse

Teisipäeval pakkus Eesti korvpallikoondis oma fännidele suurepärase ning mõnevõrra isegi ootamatu elamuse, kui Valgevene alistati koduses Saku Suurhallis kindlalt 81:62.

Kui rünnakul paistsid kõige rohkem silma 32 punkti visanud ja 7 korvisöötu jaganud Rain Veideman ning 19 punkti toonud Martin Dorbek, siis kaitses pidasid kõik mehed mänguplaanist kenasti kinni. Pea täielikult suudeti neutraliseerida enne mängu Valgevene kõige ohtlikumaks relvaks peetud tsenter Artjom Parahhovski.

Kui see oli ette teada, et Tiit Sokk suudab noorenenud koosseisuga Eesti meeskonna kaitses korralikult mängima saada, siis eilses kohtumises suudeti agressiivsele kaitsele tuginedes väga efektiivselt ka rünnakul tegutseda.

Kokku vaid 9 pallikaotust (Valgevenel 20), 21 resultatiivset söötu (Valgevenel 12) ning hea kaugvisete tabamine (13/35 ehk 37%) on need statistilised numbrid, millele võit peamiselt üles ehitati.

Järgmiseks vastaseks on võõrsil alagrupi eeldatav favoriit Poola, kuid siinkohal ei jää muud üle, kui nõustuda Rain Veidemaniga, kes mängujärgses intervjuus kinnitas, et kui Eestil visked sisse kukuvad, siis võib peaaegu kõigiga võrdselt mängida.

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga