fotoblogi

Eestlased oma jooksupeol Keenia meeste vastu ei saanud

Pühapäeval alustasin päeva veel tunni võrra varem kui laupäeval, et kell 9 juba kesklinnas olla ja tänavuse Tallinna Maratoni sündmustest fotokaamera abil osa saada.

Juba stardipaigas oli üritusel mõnus fiiling sees ning korraks tekkis endalgi tunne kunagi ka ise jooksurajale naasta, et oma kolmele jooksumaratonile lisa saada.

Võistluste esimese poole sättisin ennast autosse, mis vedas ETV õhtuse erisaate tegijaid ning sain seetõttu aimu liidrite kiirusest. Autos kolme Keenia mehe kõrval sõites tuli tõdeda, et ise joostes ei suuda päris täielikult hoomata, mis kiirustega sellise tasemega mehed rajal tegelikult liiguvad.

Maratonidistantsi võitis keenialane Bernard Kipsang Chumba ajaga 2:20.52. Parima eestlasena sai Heinar Vaine neljanda koha, ületades finišijoone uut isiklikku rekordit tähistava ajaga 2:23.18. Ühtlasi sai temast maratonijooksu Eesti meister.

Teise koha sai Robert Kimaru Magut (2:21.43), kolmanda koha saanud David Kipkorir Rutoh lõpetas ajaga 2:23.18. Eesti meistrivõistluste hõbemedalile jooksis ennast viiendana lõpetanud Kaupo Sasmin (2:31.42), pronksi saavutas kuuendana lõpetanud Priit Lehismets (2:32.25).

Esimese naisena ületas finišijoone Keenia jooksja Esther Wambui Karimi ajaga 2:49.20, saavutades üldkokkuvõttes 15. koha. Naiste maratonijooksu Eesti meistriks tuli Moonika Pilli, kes lõpetas ajaga 2:52.19 üldarvestuses 27. kohal.