fotoblogi

Kuidas ma ülilainurgaga juhuslikult Kataloonia sündmuste keskele sattusin

2017_10_02_day8_09

Sattusin septembri lõpus Katalooniasse ning olin tahtmatult otseselt tunnistajaks sealse rahva iseseisvuspüüdlustele, mida üritasin ka pildile püüda. Kahjuks pidin käsipagasiga reisimise tõttu kaasa võtnud vaid ühe objektiivi, milleks nagu kiuste oli ülilainurk. See seadis muidugi omad piirangud, kuid objektiiv valgust läbi lasi ja kaamera sensor selle talletada suutis, seega pole põhjust pikalt kurta.

Referendumipäevale eelneval nädalal toimusid Barcelonas suured õpilaste meeleavaldused ning kõik piirkonna linnad ja ka väiksemad kohad hingasid iseseisvuse rütmis. Majadel ja rõdudel rippusid Kataloonia lipud ja kutsed iseseisvuse poolt hääletama.

1. oktoobri lähenedes muutusid olud järjest pingelisemaks ning õhus oli päris suurt pinget, sest Hispaania keskvõim otsustas sel korral referendumile jõuga vastata ja hakkas korraldajaid varakult arreteerima ja valimissedeleid konfiskeerima.

Mismoodi see kõik referendumipäeval kulmineerus, seda on ilmselt kõik uudistest näinud. Ise olin ühes Kataloonia väikelinnas ja jälgisin hääletust ühes judosaali juures, mida kasutati valimisjaoskonnana. Õnneks sinna eriüksuslased ei jõudnud ja olukord jäi rahulikuks.

Kuna Barcelonas ja Gironas läksid võimuesindajad aga osasid jaoskondasid jõuga laiali lööma, siis pinge kasvas iga tunniga.

Meie tagasitulek pidi aset leidma täpselt päev pärast referendumit, seetõttu kartsin tõsiselt, et katalaanid otsustavad nende vastu kasutatud jõu tõttu protestida ja hakkavad streikima.

Mu kartused osutusid tõeks, kuid õnneks võttis streigimõtete formuleerimine ja selleks valmistumine ühe päeva aega ehk siis saime kenasti rongidega Barcelonasse ja sealt rahulikult oma lennuki peale.

Barcelona oli aga nagu sõjatsoon – liiklus oli paljudes kohtades kinni, rahvas oli suurel hulgal tänavatel protestimas, igal nurgal olid politseinikud ja õhus tiirutasid helikopterid.

Tänu sellele, et olin ise üle nädala kogu selle sündmuse keskpunktis, siis jälgin edaspidi Kataloonias toimuvat hoopis teise pilguga. Võib-olla järgmine kord sinna piirkonda reisides ei lähe enam Hispaaniasse vaid hoopis uude riiki.


Kõik fotod: Spordifotograaf Siim Semiskar

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga